Junior Female Semi Finals

Juniors 2002/2003

 

46kg Semi Final Draw

Shelby-Marie Lee (Minster Gloves) S

Alex Brown (Newbiggin) TTW

Alicia Parks (Houghton) TTW

Natalie Johnstone (Birtley) TTW

 

50kg Semi Final Draw

Chantel Whiting (Tavistock) W

Holly Heffron (HOP) S

Bailey Wallace (Dagenham) L

 

52kg Final

Courtney Scott (Newbiggin) TTW

Neve Dilks-Taylor (Freedom) Y

 

54kg Semi Final Draw

Lola Hannant (Kent Gloves) S

Sacha Hickey (Fisher) L

Ellianne Joyce (Camp Detox) Y

Patrycja Gnatowska (Tamworth) M

 

57kg Final

Jessica Pattinson (Alnwick) TTW

Kelsy-Marie Uscroft (City of Hull) Y

 

60kg Semi Final Draw

Kamille Poskauskyte (Harrow) L

Danielle Marshall (Hartlepool Catholic) TTW

Dione Burman (Braunstone Golden Gloves)

Mia Hastings (Rectory)

 

63kg Final

Jilly Jean Newton Westlake (Intense)W

Sophie Wright (Birtley) TTW

 

 

66kg Final

Skye Ashmore (O’Dells Community) M

Ciara Hodnett (Wildcard) M&C

 

70kg Final

Ellouise Challenger (Downend) W

Loleta Spencer (Wellingborough) EM

 

 

75kg Final

Emily Asquith (Bridlington) Y

Eleanor Coulson (X-Box BA) EM

 

 

Cadets 2003 born only

 

40kg Final

Tilly Hymers (HOP) S

Rosie Boyton (Danson) L

 

48kg Final

Kelsey Oakley (Priory Park) M

Shevaun Hathaway (Tamworth) M

 

50kg Semi Final Draw

Kyla Verlander (Rumbles) S

Sadie Whiteland (Bletchley) H

Roxanne Fraser (Islington) L

Lydia Nagle (Attleborough) EC

 

52kg Semi Final Draw

Danielle Blake (Berinsfield) H

Sophie Sansam (Tommy Coyles) Y

Mia Holland (Priory Park) M

 

54kg Semi Final Draw

Willow Thomas (Bournemouth) W

Olivia Turnbull (Spennymoor) TTW

Millie Jukes (Sharkeys) Y

 

57kg Final

Vivien Parsons  (Afewee) L

Natalia Nicholson (Camp Detox) Y

 

63kg Semi Final Draw

Abbie Lea (Woking) S

Katie Lane (Berinsfield) H

Aimee-Leigh Phillips (Darlaston) M

 

 

66kg Final

Regina Page (Houghton)

Hollie Towl (X-Box BA)

Posted in AASE Club News.

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *